İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Fakültesi bünyesinde; Fizik, Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Fotonik olmak üzere beş bölüm bulunmaktadır. Lisans öğrenim dili %100 İngilizcedir. Bir yıllık hazırlık sınıfının ardından -muafiyet olanlar ise doğrudan- öğrenciler dört yıllık öğrenimlerine başlayabilirler. İYTE Fen Fakültesi Lisans Bölümleri, özellikle deneysel çalışmalar için zengin altyapıya sahip olmaları ve öğretim elemanlarının Türkiye ve Dünyadaki nitelikli üniversitelerden mezun olmaları sebebiyle üniversite adaylarının tercihlerinde ön sıralarda yer almaktadır. İYTE Fen Fakültesi mezunlarının, yurtiçi ve yurtdışı yüksek lisans ve doktora programlarına kabul oranları oldukça yüksektir.

Fen Fakültesi
İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
Taban
Tavan
Bölüm Hakkında Bilgiler
Fizik
244.026 403.129 Fizik Bölümü
Kimya
234.948 426.186 Kimya Bölümü
Matematik
381.755 431.203 Matematik Bölümü
Moleküler Biyoloji ve Genetik
484.621 495.374 Moleküler Biyoloji ve Genetik

Fakültemiz öğrencilerine, Erasmus programları kapsamında, AB ve aday ülkelerde, mesleki açıdan kendilerini geliştirmek ve çalışma deneyimi kazandırmak amacıyla, staj desteği ve bir ile iki dönem süresince eğitim imkanı verilmektedir.

Tüm mezunlarımıza İYTE diploması ile birlikte Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmış olan “Diploma Eki Etiketi” verilmektedir. Diploma Eki Etiketi, Avrupa Birliği’nin Yükseköğretim Kurumlarında, diploma ve derecelerle ilgili ortak ve standart bilgi sağlamak için tasarlanmış bir formdur.